Mert Koral
Foto: Erkan Tabakoğlu, Saç: Erkan Kurtses, Makyaj: Nilüfer Ayna

Mert Koral


Facebook Twitter Instagram

Mert Koral, üniversite eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nde tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptığı dönemde, bir yandan da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik-Batı Şan bölümünde, üç yıl boyunca yarı zamanlı olarak eğitim aldı.
O zamanlar kurduğu grubuyla, katıldığı üniversitelerarası müzik yarışmasında aldığı “en iyi solist” ödülüyle, bazı müzik çevrelerinin dikkatini çekti. Söz ve beste çalışmalarına ağırlık verirken, daha sonra “Vega” adını alacak Türk Rock grubunun ilk temellerini de atmış oldu. “Tamam Sustum”, “Blöf”, “Anlatma”, “Isınamazsın Ağlarken”, “Alışamadım Yokluğuna”, “İz Bırakanlar Unutulmaz” ve “Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı” gibi hitlerin oluşmasında söz yazarı, besteci ya da aranjor kimliğiyle yer aldı. Mert Koral, grubun ilk iki albümünde üç şarkının da solistliğini yaptı.
Vega sonrası, müziğin farklı alanlarında projelere katkı sağladı. TRT’de yayınlanan “Ters Köşe” adlı diziyle birlikte, çeşitli dizi ve reklam müzikleri projelerinde yer aldı. Müzik kariyeriyle eş zamanlı olarak, akademik donanımını paylaştığı farklı üniversitelerde çeşitli dersler de verdi.
Diskografisindeki ilk solo albümü, 2018 Ocak ayı içinde yayınlanacak. Bu albümden “İstanbul Beni Bırak”, ve “Aşk Kaybedeni Seçermiş” adlı teklilerini yakın zamanda çıkarttı.
Tüm söz, müzik ve düzenlemelerin kendisine ait olduğu Pop-Rock türündeki albümün adı “Laterna”.Hepsi
Oyuncu
Müzisyen
Çocuk

Kurucu Oyuncular

Game Kudra İletişim Topluluğu'ndan ihtiyacınız olan güçleri seçin. Oyunculara tıklayarak inceleyin. Yardım mesajı göndermek için tıklayın.

Hepsi
Araştırma
Strateji
Eğitim
Dijital
Menajerlik & PR & Proje Tasarım

İLETİŞİM

Merkez Mah. Halepli Şükrü Sok. No: 3/1 Şişli 34384 İstanbul
   Facebook    LinkedIn    Instagram    Twitter    Youtube
upThis web site designed and developed by Niffob.com
up