Açelya Ülgenay
Foto: Erkan Tabakoğlu, Saç: Erkan Kurtses, Makyaj: Nilüfer Ayna

Açelya Ülgenay


Facebook Twitter Instagram

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı “Piyano” ve “Kompozisyon ve Orkestra Şefliği” bölümlerinden birincilikle mezun oldu. 2007 – 2009 yılları arasında Hamburg – Yamaha Music Academy’de 4-7 yaş arası çocuklar için geliştirilen ve içerisinde çocukların müziği algılama, uygulama ve öğrenme tekniklerinin olduğu eğitim programını bitirerek JMC – Junior Music Course öğretmenlik diploması aldı. 2010 – 2012 yılları arasında Münih Konservatuarı’nda Prof. Bianca Bodalia’nın piyano ustalık sınıfına kabul edildi. Eğitim aldığı iki yıl boyunca Almanya başta olmak üzere birçok yerde resitaller verdi. 2014 yılında Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı’na kabul edildi. Burada “Çocuk Psikolojisi” ve “Müzik Terapi” üzerine çalışmalar yapmaktadır.
2005’den bu yana, aralarında Toçev, Uno, Scotch Brite gibi birçok firmanın çocukları bilinçlendirmek için yaptığı 20’ye yakın tiyatro müziği besteledi. “Bay Majör’le Klasik Müzik Masalları” başlığı altında Bach (Şatod Üç Saat), Vivaldi (Çobanın Mevsim Yolculuğu), Beethoven (Duygu Makinesi) adlı CD’li kitap serisinin müziklerini yaptı. Yamaha eğitim kitaplarının Türkçe’ye çevirisini ve uyarlamasını yaptı.
Açelya ÜLGENAY, 2007 yılında kurduğu “Müzist Sanat Merkezi”nde çalışmalarını sürdürmektedir.Hepsi
Oyuncu
Müzisyen
Çocuk

Kurucu Oyuncular

Game Kudra İletişim Topluluğu'ndan ihtiyacınız olan güçleri seçin. Oyunculara tıklayarak inceleyin. Yardım mesajı göndermek için tıklayın.

Hepsi
Araştırma
Strateji
Eğitim
Dijital
Menajerlik & PR & Proje Tasarım

İLETİŞİM

Merkez Mah. Halepli Şükrü Sok. No: 3/1 Şişli 34384 İstanbul
   Facebook    LinkedIn    Instagram    Twitter    Youtube
upThis web site designed and developed by Niffob.com
up